Król Materacy

Łóżko drewniane - czym się kierować przy wyborze?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (820)
Łóżko drewniane - czym się kierować przy wyborze?
Na europejskim rynku meblowym mamy bardzo szeroki wybór rodzajów drewna, takich jak między innymi: olcha, buk, sosna, jesion, dąb, klon czy orzech, ale łóżka wykonuje się także z drewna egzotycznego. Poszczególne gatunki rozróżniamy ze względu na twardość, sprężystość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Nierówna walka pomiędzy snem a technologią

Napisane przez     Lifestyle    Wyświetlenia (369)
Nierówna walka pomiędzy snem a technologią
Badania potwierdzają, że na jakość naszego snu mają wpływ urządzenia, z których korzystamy bezpośrednio przed snem. Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami komputerów i smartfonów, co ma negatywny wpływ na jakość naszego snu.

Czym są materace nawierzchniowe?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (429)
Czym są materace nawierzchniowe?
Materace nawierzchniowe dobrze sprawdzają się jako dodatkowe podłoże na nieco już zniszczonym materacu niwelując różnego rodzaju odkształcenia. Dzięki tego typu materacom możemy dopasować twardość materaca bazowego do swoich upodobań.

Cykle i fazy snu, czyli jak spać żeby się wysypiać?

Napisane przez     Lifestyle    Wyświetlenia (549)
Cykle i fazy snu, czyli jak spać żeby się wysypiać?
Każdej nocy przechodzimy kilka cykli snu, na które składają się poszczególne fazy charakteryzujące się własnym zakresem częstotliwości fal mózgowych, co ma istotny wpływ na utrzymanie zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Materac dla dziecka - na co warto zwrócić uwagę?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (369)
Materac dla dziecka - na co warto zwrócić uwagę?
Jak wybrać odpowiedni materac dla dziecka? Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ dobór odpowiedniego materaca dla Waszej pociechy ma wpływ na kształtujący się w najmłodszych latach kręgosłup. Nieodpowiednio dobrany materac może przyczynić się do problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, a także alergie skórne bądź oddechowe.

Dlaczego warto zmienić kołdrę na letnią?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (565)
Dlaczego warto zmienić kołdrę na letnią?
Dostępne na rynku kołdry dzielą się na kilka kategorii, dzięki którym jesteśmy w stanie wybrać kołdrę odpowiednią do aktualnej pory roku. Na pierwszy ogień, biorąc pod uwagę zbliżającą się porę roku warto przyjrzeć się specyfice kołder letnich.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję