Król Materacy

Materac sprężynowy kontra materac piankowy

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (357)
Materac sprężynowy kontra materac piankowy
Decydując się na zakup nowego materaca, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dopasować materac do swojego wzrostu, wagi oraz oczywiście rozmiaru posiadanego łóżka. Obecnie na rynku dostępne są materace piankowe oraz materace kieszeniowe.

Twardy czy miękki materac?

Napisane przez    Wyświetlenia (365)
Twardy czy miękki materac?
Właściwe podparcie ciała podczas snu w dużej mierze wpływa na poczucie wygody, ale również i na zdrowie kręgosłupa. Wybierając materac piankowy lub sprężynowy dla siebie, warto wziąć pod uwagę wszystkie poniższe czynniki, co pozwoli uchronić się przed dolegliwościami ze strony narządu ruchu.

Materac dla pary - czym się kierować?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (332)
Materac dla pary - czym się kierować?
W ofercie producentów dostępne są też modele tworzone specjalnie dla par. Obecna oferta producentów pozwala znaleźć właściwe rozwiązanie w każdej sytuacji – nawet wtedy, gdy partnerzy znacznie różnią się pod względem wagi czy wzrostu.

Materac dla seniora - jak wybrać odpowiedni?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (413)
Materac dla seniora - jak wybrać odpowiedni?
Zdrowy sen jest ważny na każdym etapie naszego życia – od narodzin aż po jesień życia. Różne są natomiast potrzeby, jakie mamy w zależności od wieku. To właśnie z tego powodu tak istotny jest wybór odpowiedniego materaca dla seniora.

Wpływ snu na wydajność w ciągu dnia

Napisane przez     Lifestyle    Wyświetlenia (469)
Wpływ snu na wydajność w ciągu dnia
Prawie połowa z nas nie wysypia się na co dzień, uważając że nie ma na to czasu. Oprócz niosących ze sobą negatywnych skutków dla funkcjonowania następnego dnia, niedobory snu źle wpływają na zdrowie.

Materac - jak wydłużyć jego żywotność?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (386)
Materac - jak wydłużyć jego żywotność?
Pielęgnacja i czyszczenie materaca jest równie ważne jak regularna zmiana pościeli. Powinniśmy systematycznie odkurzać i wietrzyć materac, aby jak najdłużej zachowywał swoje właściwości i nie był źródłem rozwoju alergenów.

Materac dla alergika

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (355)
Materac dla alergika
Osoby cierpiące na alergię muszą dużo staranniej wybierać przedmioty codziennego użytku, dotyczy to także materaca, na którym spędzamy przecież blisko 1/3 doby. W tym wpisie wyjaśniamy na co zwrócić uwagę wybierając materac dla alergika.

Materac z matą kokosową - dla kogo?

Napisane przez     Poradnik    Wyświetlenia (600)
Materac z matą kokosową - dla kogo?
Materace potocznie nazywane materacami kokosowymi – posiadają wkład z pianki wysokoelastycznej, lateksowej bądź sprężynowy, natomiast na wierzchu znajduję się mata kokosowa. Służy ona stabilizacji materaca, dzięki czemu jest odpowiednia dla osób z wadami postawy bądź z wyższą masą ciała.

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję