Materac multipocket czy materac kieszeniowy?
Materac multipocket czy materac kieszeniowy?
Napisane przez   
 11/08/2019 15:26:46     Poradnik
Materac multipocket czy materac kieszeniowy?

Materac multipocket czy kieszeniowy?

Co różni te materace od siebie skoro oba posiadają w swej strukturze sprężyny kieszeniowe? We wpisie wyjaśniamy podstawowe różnice, które występują w tej kategorii materacy.

Materace Multipocket

Materace Multipocket to oczywiście materace sprężynowe, ze zwiększoną ilością sprężyn stąd przedrostek – multi. Jest to innowacyjna budowa sprężyn umieszczonych w osobnych tekstylnych woreczkach, co poprawia to wygodę i komfort snu, dodatkowo eliminując „efekt fali” -  w przypadku dwóch osób śpiących na materacu nie przenosi on drgań wynikających z obracania się jednej z nich.  Sprężyny, na których nie spoczywa ciało, nie pracują. Odseparowanie sprężyn od siebie to innowacyjny sposób wygłuszenia pracy sprężyn, dzięki czemu sen jest wygodny i cichy. Średnica sprężyn w tego typu materacach to maksymalnie 3,5 cm, na każdy m2 materaca przypada ich wówczas co najmniej 500, a w najlepszych tego rodzaju wkładach nawet 1000. Jednakowo należy pamiętać, że każda sprężyna to punkt podparcia dla ciała, w związku z tym każda sprężyna przyjmuje na siebie unikalny opór. Dodatkiem do każdego materaca kieszeniowego jest pianka – termoelastyczna, lateksowa bądź wysokoelastyczna, która podnosi komfort użytkowania wzmacniając tym samym cechy rehabilitacyjne materaca.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to także rodzaj materacy sprężynowych i w nich również jak w materacach Multipocket sprężyny umieszczone są w oddzielnych kieszonkach z tkaniny. Połączenie to powoduje, że sprężyny są niezależne od siebie, dzięki temu, że nie są ze sobą połączone. Tego rodzaju materace charakteryzują się elastycznością i bez trudu dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Materace te są dodatkowo wyposażone w piankę termoelastycznąlateksową lub wysokoeelastyczną, a co ciekawe materace te często występują w wariantach dwustronnych, posiadają dwie twardości.

W prawie każdego rodzaju materacach można także wybierać spośród dwóch rodzajów pokrowców z wersją dla alergików.

W większości materacy sprężynowych stosowane jest 5-7 stref twardości, dzięki którym elastyczność punktowa zostaje wzmocniona dodatkowo. Dzięki zastosowaniu stref materac dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, pozwalając kręgosłupowi na utrzymanie zdrowej, naturalnej pozycji.

Materace sprężynowe są materacami wysokiej jakości – bardzo trwałe, wykonane z wysokiej jakości drutu węglowego, który jest odporny na korozje i odkształcenia. Jest to także dobry wybór dla osób o wyższej wadze, z racji tego iż sprężyny są odporne na obciążenia, co także zapobiega zapadaniu się w wolne przestrzenie w materacu, które tutaj nie występują.

Udostępnij post:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję