Czym są materace nawierzchniowe?
Czym są materace nawierzchniowe?
Napisane przez   
 05/22/2019 11:41:52     Poradnik
Czym są materace nawierzchniowe?

Dlaczego warto zdecydować się na materac nawierzchniowy?

Wiele osób nie chce wymieniać swojego starego materaca, pomimo tego, że przestał być wygodny. Materace nawierzchniowe dobrze sprawdzają się jako dodatkowe podłoże na nieco już zniszczonym materacu, ponieważ zniwelują różnego rodzaju odkształcenia. Ponadto można je także wykorzystać jako materac na kanapę bądź wersalkę, zapewniając w ten sposób idealne podparcie dla kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę, że dzięki tego typu materacom możemy dopasować twardość materaca bazowego do swoich upodobań. Dostępne w naszej ofercie materace nawierzchniowe różnią się od siebie rodzajem pianki, z której zostały wykonane, a tym samym także stopniem twardości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, ponieważ można je prać, tym samym pozbawiając je całkowicie alergenów, kurzu i roztoczy. Korzyści, które niesie ze sobą użytkowanie materaca nawierzchniowego to także poprawa krążenia krwi, zmniejszenie punktów stresu i oczywiście polepszenie komfortu snu.

W swojej ofercie posiadamy 3 rodzaje materacy nawierzchniowych.

Materac Blues wykonany jest z pianki lateksowej, która dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym pozwala na pełną cyrkulację powietrza i ciepła, dzięki czemu materac oddycha i odprowadza nadmiar wilgoci, dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Materac ten idealnie dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając jednocześnie dodatkowe podparcie dla kręgosłupa podczas snu.

Materac Jive natomiast wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR, która zapewnia dodatkową sprężystość i miękkość, a jej otwartokomórkowa struktura daje gwarancje dłuższej trwałości materaca i utrzymanie go w odpowiedniej czystości. Materac nawierzchniowy z pianki HR to dobry wybór kiedy bazowy materac jest zbyt miękki. Pianka została wyprofilowana w taki sposób, aby idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała. Konstrukcja jest dwustronna, co znaczenie wydłuża jej żywotność i pomaga utrzymać materac w idealnej higienie. Producent zaleca odwracanie materaca co pół roku, co gwarantuje równomierne zużycie powierzchni i ułatwia czyszczenie.

Nasz zespół doradców z przyjemnością doradzi Państwu w wyborze materaca do łóżka.

Udostępnij post:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję