Stelaż pod materac - co warto wiedzieć
Stelaż pod materac - co warto wiedzieć
Napisane przez   
 08/07/2020 14:17:23     Poradnik
Stelaż pod materac - co warto wiedzieć

Stelaż pod materac - jaki wybrać?

Urządzając sypialnię i wybierając łóżko, większość z nas najwięcej uwagi poświęca materacowi. Ale prawda jest taka, że aby można było mówić o wygodnym miejscu do spania, które będzie się sprawdzało przez lata, to równie ważny jest wybór stelaża. Pełni on ważną funkcję, dlatego jego zakup nie powinien być przypadkowy. W naszym sklepie znajdują się klasyczne oraz regulowane stelaże do łóżek, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Stelaż to nic innego, jak konstrukcja wykonana z listewek, na której kładziony jest materac. Odległości między listewkami nie są dziełem przypadku. Umożliwiają one bowiem wentylację, dzięki której materac oddycha, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. 

Stelaże tradycyjne czy regulowane – jakie wybrać? 

Decydując się na zakup stelaża, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie mamy względem niego wymagania i jak przedstawia się nasz budżet. Jeżeli szukamy stelaża wysokiej jakości, który pasuje do wszystkich rodzajów materacy i jest przystępny cenowo, wtedy powinniśmy zainteresować się ofertą stelaży tradycyjnych. Przykładem prostego stelaża do samodzielnego montażu, który jest odporny na odkształcenia i pasuje zarówno do materacy piankowych, jak i sprężynowych jest stelaż Duoflex NV marki Senpo. W przypadku łoża małżeńskiego ważne jest, aby stelaż był w wysokim stopniu elastyczny, dzięki czemu będzie doskonale reagował na nacisk. Przykładem takiego produktu jest stelaż FLEX R6 z listwami i bokami pokrytymi folią Carbon, której zadaniem jest zabezpieczanie pokrowca materaca przed uszkodzeniem. Ze względu na niższą cenę, stelaże tradycyjne są popularniejsze od tych regulowanych. Nie ulega jednak wątpliwości, że stelaże regulowane mają wiele dodatkowych zalet i warto rozważyć wydanie większej sumy pieniędzy, aby wejść w posiadanie nowoczesnego stelaża – szczególnie że jest to zakup na lata. A zatem jeśli chcemy posiadać produkt z górnej półki, to stelaż elektryczny Triple Mobil powinien spełnić wszystkie nasze wymagania. Ze względu na to, że można za pomocą pilota regulować jego dolną i górną część, to idealnie nadaje się dla osób starszych oraz obłożnie chorych. Przy takim stelażu możemy bez wysiłku zmieniać położenie nóg, zapobiegając tym samym opuchnięciom. Do takiego stelaża możemy dopasować materac lateksowy lub piankowy. Jego ogromną zaletą jest to, że jego regulacji można dokonywać leżąc bez konieczności wstawania. Jeśli interesują nas stelaże podnoszone, ale nie możemy pozwolić sobie na model na pilota, wtedy rozwiązaniem jest regulacja ręczna. Kupując stelaż Senpo Double Expert o mocnej i elastycznej konstrukcji, mamy możliwość regulacji zarówno wezgłowia, jak i strefy nóg, a cena tej przyjemności pozytywnie nas zaskoczy. 

Jeżeli jesteśmy mało wymagający, nie czytamy w łóżku i jak tylko się położymy, to od razu zasypiamy, wtedy stelaże tradycyjne powinny być dla nas wystarczające. Natomiast jeśli lubimy się wylegiwać, zdarza nam się pracować w łóżku, albo mamy problemy z poruszaniem się, wtedy strzałem w dziesiątkę będą stelaże elektryczne, które umożliwiają regulację za pomocą pilota. 

Udostępnij post:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję