Zbyt twardy materac - co zrobić?
Zbyt twardy materac - co zrobić?
Napisane przez   
 09/28/2019 13:35:56     Poradnik
Zbyt twardy materac - co zrobić?

Za twardy materac - co z nim zrobić?

Kiedy nowo zakupiony materac okaże się za twardy mamy prawo do niezadowolenia. Jednakże może być kilka przyczyn, dlaczego mamy takie odczucia.

Materac kupiony w rolce

Materace bardzo często sprzedawane sa w rolkach, jednak nie każdy egzemplarz, ze względu na materiały z których jest wykonany "wolno" zrolować podczas procesu produkcji - materace premium bardzo często są spakowane w formie płaskiej. Wspominamy o tym, ponieważ materace, które zakupione pozostają w rolce, często w ten sposób są jakiś czas przechowywane - producenci zalecą zatem, aby dać takiemu materacowi chwilę czasu, aby nabrał powietrza, "odleżał", dzięki czemu nabierze formy. Zazwyczaj proponuje się chociażby jedną dobę po rozrolowaniu materaca.

Źle dobrany materac?

Po czym poznać, że dokonaliśmy niekoniecznie dobrego wyboru materaca? Łatwo to sprawdzić kładąc się na materacu na plecach i robiąc test tzw. "płaskiej ręki" - opisaliśmy już pełny proces doboru materaca w tym wpisieLeżąc na plecach, należy włóżyć płaską dłoń pomiędzy swoje plecy a materac. Jeżeli nie mamy z tym problemu, a przestrzeń pomiędzy kręgosłupem i materacem jest spora, materac ten jest nieodpowiednio dobrany. Z drugiej strony, w sytuacji gdy nie możemy włożyć dłoni w przestrzeń pomiędzy plecami a materacem - jest on zbyt miękki. Konsekwencje spania na źle dobranym materacu to ból kręgosłupa, a także drętwienie kończyn.

Jak korzystać ze zbyt twardego materaca?

Bez obaw, jest rozwiązanie na źle dobrany materac, czy to zbyt twardy czy też zbyt miękki. Wpływ na twardość materaca może mieć także zły dobór stelaża, nieelastyczne listwy nie pracują z materacem, podczas gdy zmieniamy pozycję podczas snu. Jak wybrać odpowiedni stelaż oraz jaki rodzaj stelaża spełni Państwa oczekiwania opisaliśmy na blogu także we wcześniejszych wpisach. Z odpowiednio dobranym stelażem odczujemy większy komfort spania, jednakże jeśli to nie rozwiąże problemu, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór cieńszego materaca na wierzch zbyt twardego podłoża.

Materac nawierzchniowy - w jakim celu?

Jest to rodzaj cieńszego, kilku centrymetrowego materaca, który został stworzony, aby zmiękczyć lub ustabilizować nieodpowiednio dobrany materac lub jako alternatywa i odsunięcie w czasie kupna nowego materaca. Jest to funkcjonalne i rozsądne finansowo rozwiązanie, które "uratuje" nasz niewygodny materac. Materac nawierzchniowy polepsza komfort snu, ale również zabezpiecza bazowy materac przed zanieczyszczeniem i zużyciem. Mamy do wyboru materace w w dwóch pokrowcach, także polecane alergikom. Materac Blues marki Hilding jest materacem wykonanym z pianki lateksowej i jest odrobinę bardziej twardy (polecany gdy materac jest zbyt miękki), niż materac Jive marki Hilding, który wykonany jest z pianki wysokoelastycznej - on będzie odpowiedni, w sytuacji gdy chcemy aby nasz materac był bardziej miękki.

Zakup zbyt twardego lub miękkiego materaca może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu. Jeśli problemy ze snem, sztywnieniem pleców oraz drętwieniem ciała nie mijają po kilkunastu nocach, warto zainwestować w materac nawierzchniowy, tym samym zapewniając sobie odpowiedni komfort snu.

Udostępnij post:

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję