Inspiracje - Sypialnia w stylu nowojorskim - Król Materacy

Inspiracje - Sypialnia w stylu nowojorskim

Od dłuższego czasu ogromną popularność zyskuje styl nowojorski. Kojarzony z mieszkańcami słynnego miasta (a dokładniej mówiąc z mieszkańcami jednej z jego dzielnic - Manhattanu). Styl nowojorski łączy ze sobą ponadczasowość, elegancję i elementy glamour. I taka też jest sypialnia w stylu nowojorskim.

Krótkie wprowadzenie czyli jakie cechy charakteryzują styl nowojorski

Omawiany trend cechuje się przede wszystkim dużymi przestrzeniami, wypełnionymi światłem. Nie zawsze jednak dane jest nam mieszkanie w apartamentowcu. Jest jednak i na to sposób - optyczne powiększenie wnętrza uzyskać możemy poprzez pomalowanie ścian na biało - to rozwiązanie również cechuje styl nowojorski.

Białe ściany to idealne tło dla dekoracji

Kolejnym elementem, który dostrzeżemy we wnętrzach w stylu nowojorskim, to sztukaterie. Te wyjątkowo ozdobne listwy łączą zarówno podłogę ze ścianami, jak również te ostatnie z sufitem. Często dostrzec je możemy również na połączeniach ścian w efekcie czego - wnoszą do wnętrza atmosferę wyrafinowanej elegancji.

Po czym chodzimy we wnętrzach nowojorskich…

Kwestię podłóg można rozwiązać na dwa sposoby - drewno lub wykładzina. Warto zaznaczyć, że parkiet przybiera najczęściej formę tzw. jodełki. Jeśli natomiast decydujemy się na drugą opcję - wykładzina w stylu nowojorskim jest zawsze jednobarwna. Cechuje ją gęste runo, dające wrażenie miękkości i luksusu. Niezależnie od tego, które z rozwiązań wybierzemy - styl nowojorski tworzą również dywany - ułożone zarówno na parkietach, jak i wykładzinach. To właśnie kobierce, ozdobione wzorami najczęściej marokańskimi lub geometrycznymi dodatkowo podbijają uczucie przytulności i komfortu wnętrza.

Otoczmy się tym, co podbija atmosferę komfortu

Kiedy przyjrzymy się temu, jakie meble wykorzystuje się we wnętrzach w stylu nowojorskim dostrzeżemy jedną, łączącą je cechę - jest nią wygoda. Tkaninowe obicia, kontynentalne łózka, podnóżki, sofy obite welurem bogato udekorowane poduszkami i narzutami. Oświetlenie przybiera często formę kunsztownych żyrandoli wpisujących się w styl glamour. Na kawowych stolikach nie może zabraknąć wazonów ze świeżymi kwiatami, które są nieodzownym elementem tego trendu. Wszystkie te detale kreują atmosferę relaksu i komfortu i wyglądają wprost jak zaproszenie do odpoczynku po zabieganym dniu.

Sypialnia w stylu nowojorskim - nasza oaza po dniu pełnym wyzwań

Wszystkie cechy, odnoszące się ogólnie do stylu nowojorskiego możemy swobodnie zaadaptować w sypialni. Najważniejszym elementem, który stanowić będzie zarazem punkt centralny aranżacji (to także coś, co charakteryzuje styl nowojorski) jest łóżko kontynentalne. Obowiązkowo powinno posiadać tapicerowany zagłówek, najlepiej w stonowanej kolorystyce. Ponad to powinniśmy pamiętać o przytulnych papach i narzutach oraz sporej ilości poduszek. Wszystkie te elementy z łatwością pomogą stworzyć przytulne, ułatwiające zaśnięcie wnętrze.

Łóżko to główny, jednak nie jedyny element sypialni. Ta, która ma odzwierciedlać styl nowojorski, powinna być również wyposażona w stylowe nocne szafki lub boczne stoliki. Nie powinno na nich zabraknąć wspomnianych wcześniej świeżych kwiatów. W roli oświetlenia sprawdzi się zarówno ozdobny żyrandol - jako źródło centralne, jak również lampki nocne - zarówno stojące na szafkach nocnych, jak również kinkiety, umieszczone nad miejscem snu.

Dywan - puszysty, miękki i kolorystycznie harmonizujący z resztą wnętrza dopełnia całość i podobija efekt ciepła i intymności.

Sypialnia w stylu nowojorskim - jakie łóżko wybrać?

W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór łóżek kontynentalnych, które idealnie sprawdzą się w sypialni w stylu nowojorskim. Warto pamiętać, że wachlarz tkanin obiciowych jest niezwykle szeroki, tak by mogli Państwo dostosować łóżko do kolorystyki sypialni. Oto kilka, proponowanych przez nas, modeli: Łóżko kontynentalne Porto , Łóżko kontynentalne Prestige , Łóżko kontynentalne Ferera.

Łóżko kontynentalne Ferera Łóżko kontynentalne Porto Łóżko kontynentalne Prestige Sklep z łóżkami


KrolMateracy.pl - sklep z materacami i lozkami do sypialni


Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.

Akceptuję